Vyštudovaná farmaceutka Lenka a vyštudovaný marketér Dávid.

Sme mladí milovníci čaju a všetkého čo je chutné, zdravé a pekné. Presne podľa týchto priorít sme v roku 2014 založili značku sypaných čajov Wilfred. Našou prioritou je vytvárať a dodávať vám originálne, farebné, čerstvé a voňavé zmesi sypaných čajov len z tých najkvalitnejších surovín. Používame suroviny, čaje a bylinky od certifikovaných lokálnych a celosvetových dodávateľov. Našim presvedčením je, že čaj je nápoj moderný, hravý, zdravý a skutočný zážitok by mal začínať už pri prvom pohľade na obal a trvať až po posledný dúšok.

Často sa nás pýtate…

Aký je váš zámer?

V skutku veľmi jednoduchý. Chceme vám prinášať a vytvárať ten najlepší čaj a zmesi, ktoré sú farebné chutné voňavé a hravé. Ak ste náročný na to aký čaj pijete a neuspokojíte sa s drťkou nejakej hmoty v sáčku, tak ste na správnej adrese.

Prečo Wilfred?

Niektoré veci nemajú logické vysvetlenie. My to voláme srdcová záležitosť. Po dlhom a vyčerpávajúcom hľadaní toho správneho názvu o 3 v noci Dávidovi skrslo v hlave meno Wilfred a my sme vedeli, že to je to čo hľadáme.

Prečo nemáte slovenský názov, napríklad ´´Slovenské lúky alebo Janošíkove čaje?´´

Lebo naše čaje nepoznajú hranice. :)

Ako vznikajú vaše zmesi?

Približne 80% percent našIch zmesí vzniká od základu, to jest od prvej bylinky alebo lístka čaju, ktorý vybalíme od našich dodávateľov u nás v čajovom laboratóriu v Sľažanoch. To sú takzvané inhouse blends. Receptúry na tieto zmesi sme hľadali viac ako rok a pól a stálo nás to krv, pot a veľa vypitých šálok a prebdených nocí. (aj kvôli teínu)
Vedeli ste napríklad , že našu prvú zmes Moonlight sme namiešali na prvýkrát a na našu poslednú novinku SOS sme vyvinuli približne 40 zmesí aby sme dosiahli zúzvuk chutí a účinkov?
So zvyšnými zmesami nám pomáha náš dodávateľ a my ich dotvárame pridávaním toho najkvalitnejšieho mrazom sušeného ovocia alebo voňavými kvetmi. 
Môžete si byť však istý, že každá bylinka, plod alebo čaj prejde našimi rukami.

Ako zaručujete kvalitu surovín?

Jednoducho spolupracujeme len s certifikovanými dodávateľmi, ktorí sú majstri vo svojom remesle. Používame veľa byliniek, ovocia a najmä čajov v bio kvalite. Teória, že čím bylinka bližšie rastie (Slovensko, Česko) je úplne relevantná, ale čo napríklad taký myrtovník citrónový, ktorý rastie len v daľekej Austrálii? *

Vaši Wilfreďáci
Lenka a Dávid

Tešíme sa na vás

Ručne balené

Naše čaje sú ručne balené, v našej čajovej dielni v Slažanoch.