Obchodné podmienky

1.Všeobecné ustanovenia

Nasledovné všeobecné obchodné podmienky určujú práva a povinnosti medzi predávajúcim a kupujúcim, ktoré vyplyvajú z uzatvorenej kúpnej zmluvy. Predmetom je nákup a predaj tovaru na stránke internetového obchodu www.wilfred.sk

2.Ceny

2.1. Ceny uvedené na stránkach internetového obchodu www.wilfred.sk sú určené pre produkty pri ktorých sa označenie o výške ceny nachádza. Ceny sa vzťahujú výhradne na produkt a nezahŕňajú poplatky za dopravu alebo iné služby.

2.2. Cena sa zvyčajne vzťahuje na 1 ks produktu poprípade na 50 gramové balenie sypaného čaju. Firma  je platcom DPH.

3.Objednanie tovaru

3.1. Kupujúci je pre správne prijatie a vybavenie objednávky povinný správne vyplniť údaje vyžadované elektronickým formulárnym systémom. Odoslaním objednávky dáva kupujúci súhlas s tu uvádzanými obchodnými podmienkami.

3.2. Po správne odoslanej objednávke príde kupujúcemu potvrdzjúci e-mail na adresu udanú pri registrácií so všeobecnými informáciami o objednávke.

3.3. Kupujúci môže bez udania dôvodu odstúpiť od zmluvy do 24 hodín od prijatia objednávky.

3.3. Predávajúci si vyhradzuje právo pri väčších alebo neobvyklých objednávkach telefonicky alebo inak kontaktovať kupujúceho a potvrdiť tak objednávku.

3.4. Predávajúci si vyhradzuje právo odstúpiť o zmluvy v prípade :

– predávajúci má podozrenie, že kupujúci nemá seriózny záujem o prevzatie tovaru

– objednávkovy formulá je nesprávne alebo neúplne vyplnený a predávajúci tak nemá možnosť si objednávku overiť

– objednaným tovarom už predavajúci nedisponuje a nie je možné ho tak dodať

-cena tovaru sa u dodávajúcej strany zmenila, čo ovplyvnilo aj výslednú predajnú sumu

4. Spôsob platby

4.1. Dobierka

Kupujúci za objednaný tovar zaplatí pri jeho prevziatí v hotovosti.

4.2. Platba pomocou platobnej karty a prevodom na účet

Kupujúci môže za tovar zaplatiť pomocou služby Trustpay a to cez svoju platobnú kartu priamo na webstránke alebo bankovým prevodom na náš účet. Po pripísaní peňažnej sumy na náš účet bude objednávka vybavená.

5. Spôsob prepravy

5.1 Tovar je posielaný zákazníkovi výlučne cez kuriérsku spoločnosť Geis. Doručenie zásielky od odovzdania k prepravcovi trvá zvyčajne 1-3 dní. Cena za dopravu bude vyčíslená pri každej objednávke. Predávajúci sa pri individuálnych alebo neštandardných objednávkach môže s kupujúcim dohodnúť na individuálnej doprave. Dĺžka doby doručenia zásielky sa vo vyťažených obdobiach (Vianoce, Valentín) môže predĺžiť. 

6. Dodanie tovaru

6.1.

Tovar je dodaný spôsobom, ktorý je zahrnutý v objednávke. Cena za dopravu nie je zarátaná v cene produktu. Poplatok za dopravu je vypočítaný podľa štandardných cien ustanovených zmluvným prepravcom.

6.2.

Zákazník je povinný pri preberaní tovaru skontrolovať prípadné možné poškodenia a tie uviesť do preberacích dokumentov. Vážne poškodenú zásielku sa zákazníkovy neodporúča preberať. Akékoľvek mechanické poškodenia zistené alebo oznámené po prevzatí zásielky predávajúci nemusí akceptovať.

7. Časové vybavenie objednávky

Prijaté objednávky expedujeme  zvyčajne do 2 až 3 dní od potvrdenia objednávky. Predávajúci si vyhradzuje právo na predĺženie dodacej doby v prípade nemožnosti dodať tovar v časovej lehote. Predávajúci je povinný o takejto zmene kupujúceho informovať mailom alebo telefonicky. Po prevzatí tovaru prepravcom trvá zvyčajne doprava 1 – 3 dni.

8. Odstúpenie od zmluvy

Kupujúci ma právo bez udania dôvodu odstúpiť od zmluvy do 7 pracovných dní. Kupujúci je povinný tovar vrátiť neotvorený a nepoškodený.

9. Záručná doba

Záručná doba na predávaný tovar býva zvyčajne 24 mesiacov pokiaľ nie je stanovené inak. Predávajúci je povinný dodať k tovaru daňový doklad poprípade záručný list. Záručná doba sa vzťahuje len na produkty zakúpené v internetovom obchode www.wilfred.sk. Predávajúci zodpovedá za chyby vzniknuté pri výrobe, manipulácií alebo balení produktu. Nie je zodpovedný za chyby a poškodenia tovaru, ktoré nevznikli jeho chybou a zapričinením, poprípade zlou manipuláciou s tovarom zo strany zákazníka.

Ručne balené

Naše čaje sú ručne balené, v našej čajovej dielni v Slažanoch.